Főkönyvelő – multinacionális cégnél

A cégcsoporti pénzügyi-számviteli információs rendszer pontos, megbízható kialakítása és működtetése, a számviteli/adójogi szabályok figyelembevételével. A cégcsoport rendelkezésére álló pénzügyi eszközökkel való hatékony gazdálkodás. A cégcsoport vagyonának védelmében a leltározási tevékenység irányítása és végrehajtásának ellenőrzése, a selejtezés irányítása, tartalmi és formai ellenőrzése.

Department: Főkönyvelő
Project Location(s): Budapest
Education: felsőfokú
Compensation: megegyezés szerint

FELADATOK:

Számviteli rend és könyvvezetés

  • A számviteli politikák kialakítása, dokumentálása, érvényesítése, a számviteli rend biztosítása a mindenkori jogszabályokkal összhangban.
  • A teljes SAP-főkönyvi elszámolás ismerete és karbantartása.
  • Naprakész, pontos könyvvezetés biztosítása.
  • Magyar számvitel szerinti éves beszámolók, tulajdonos által választott számviteli standard szerinti konszolidációs adatcsomagok valamint havonta főkönyvi kivonat készítése.
  • Az auditálások megszervezése és lebonyolítása, valamint egyéb külső és belső adatszolgáltatás
  • Statisztikai adatszolgáltatások

Pénzforgalom irányítása

  • Pénztári kifizetések szabályszerű lebonyolítása.
  • Export, import és a külföldi napidíj elszámolások határidőben történő elkészítése az érvényes jogszabályok alapján
  • A vevőfolyószámlában a lejárt tartozások figyelése, felszólítások elküldése, szükség esetén behajtásra történő átadása.
  • Folyamatos kapcsolattartás a behajtókkal, reklamációk intézése, egyeztetés a vevőkkel
  • A csőd, illetve felszámolási eljárás alatt levő partnerekkel követelés egyeztetése, felszámoló felé a követelés bejelentése.
  • A késedelmi kamatok csökkentése érdekében a szállítói kifizetéseket határidőre teljesíti.
  • Éves likviditási terv kidolgozása, évközben likviditás biztosítása, valamint a tényadatok tervszámokkal történő összehasonlítása.

Költségvetési kapcsolatok

  • Adótörvények változásainak figyelemmel kísérése, jogszerű betartása
  • A költségvetési kapcsolatok jogszerű, optimális lebonyolítása, bevallások elkészítése, adófolyószámlák egyeztetése.
  • A cégcsoport képviselete adóellenőrzések során.
  • Transzferár dokumentációk elkészítése

Leltározási felelősségek

  • A leltározási szabályzat szerint elrendelt leltárak végrehajtásának előkészítése és felügyelete, a kiértékelés elvégzése.
  • Konkrét utasítások kiadása leltár időpontjára, helyére vonatkozóan.
  • Leltári bizonylatok kiadása, nyilvántartása.

Selejtezéssel kapcsolatos felelősségek

  • A selejtezési bizottsággal együttműködve a feleslegessé vált készletek /vagyontárgyak feltárása, hasznosításának, selejtezésének felügyelete és ellenőrzése.
  • Javaslatok felülvizsgálata helyszínen és nyilvántartás alapján.
  • Selejtezési jegyzőkönyvek tartalmi és formai ellenőrzése, nyilvántartása.

Biztosítás

  • Cégcsoport által előírt, illetve más üzleti kockázatok elleni biztosítási védelem megvalósítása
  • Biztosítási káresemények ügyintézése

Minőségbiztosítási feladatok

  • A minőségirányítási rendszer egyéb dokumentumaiban meghatározott, rávonatkozó feladatok ellátása.

ELVÁRÁSOK – KÖVETELMÉNYEK:

  • Képesítés: Felsőfokú végzettség vagy mérlegképes könyvelői képesítés.
  • Ismeretek: Adó- és számviteli törvények alapos ismerete, pénzügyi eljárások ismerete, SAP-ismeretek.
  • Tárgyalóképes angol nyelvismeret, min. írásban történő angol kommunikáció.
  • Analitikus és stratégiai gondolkodásmód.
  • Multinacionális cégnél szerzett tapasztalat (elsősorban riporting).
  • Tulajdonságok: Megbízhatóság, pontosság, kommunikáció, jó elemzőkészség, szervezőkészség, nagyfokú önállóság, proaktivitás.
  • Hatékony, gyors, precíz munkavégzés.

JELENTKEZÉS. zoltan.hajdu@smartstaff.hu

Név (kötelező)

Email cím (kötelező)

Tárgy

Üzenet

Miben tudunk segíteni?

Megvizsgáljuk a Jelöltek szakmai tapasztalatait, projektjeit, korábbi konkrét felelősségeit és részletes professzionális teljesítményét. Vezetői és szolgáltatási területen szerzett tapasztalatunk biztosítja számunkra, hogy a legjobb jelölteket válasszuk ki.

Megelégedésünkre szolgál, hogy ezt a stábot a Smart Staffnak köszönhetjük. Zoltán végig nagyon ő szinte volt velem amikor feltárta a helyzetet. Én mindig elégedett voltam azzal amit korábban kaptam, de ő megtalálta azokat a problémákat amiket érdemes kiküszöbölni és amin érdemes javítani. Tehát ez egy olyan tükörkép volt, amit minden cégvezető megköszön hogy ha kap ilyet. A Smart Staff már csak olyan jelölteket adott nekünk tovább, akikre ők voksoltak. Aztán már sokkal könnyebb volt az én dolgom.

Weiler Péter
CEO, Habostorta Kft.

Tegyen meg az első lépést a sikere érdekében!

Az általunk kiválasztott vezetők fejlesztik és megtartják a munkatársaikat. Elsősorban a média, a kábeltévé szolgáltató, a telekommunikációs és autóipari cégek csapatait segítjük szakembereinkkel és vezetőinkkel.